Su yalıtımında doğru teşhis doğru tedavi

Tünel Teknolojileri

Tünel ve İnşaat Çözümlerimiz

Karayolu Tüneli

Karayolu Tünelleri

RockDrain teknolojisinin kullanıldığı karayolu tünelleri daha kısa sürede tamamlanır, daha uzun süre dayanır, bakım onarım giderleri düşük olur.

Demiryolu Tüneli

Demiryolu Tünelleri

RockDrain teknolojisi demiryolu tünelleri için en ideal çözümdür. Uygulaması oldukça kolaydır, projeler hızlı ilerler, inşaat maliyetleri düşer.

Metro Tüneli

Metro Tünelleri

Metro tünelleri RockDrain için uygun projelerdir. Özellikle projelerin hızlı tamamlanması ve bakım onarım ihtiyacının düşük olması avantajdır.

Ürün Portföyü

RockDrain özellikle tüneller için ürünler geliştirmiştir. Bunun yanısıra yüksek binalar ve denizaşırı inşaatlar için de ürünleri bulunmaktadır.

RockDrain tarafından geliştirilen ve tüneller için kullanılan Solbruk-T püskürtme betonu ve DrainNet drenaj kanalı dışında, denizaşırı inşaat yapıları ve yüksek katlı inşaat projeleri için geliştirilmiş betonlar, hafif betonlar ve harçlar yeralmaktadır.

RockDrain teknolojisi monolitik bir tünel drenaj sistemidir. Montaj sırasında bağlantı elemanları kullanılmadığı için tünel içinde oluşabilecek itme ve çekme kuvvetlerinden etkilenmez. Bu özelliği hızlı tren projeleri açısından oldukça önemlidir. Kayaçları perdelemek yerine onlarla bütünlük oluşturacak şekilde dizayn edildiği için daha az tünel kesitine ihtiyaç duyar, ayrıca yangına karşı yüksek dayanım sağlar. Montajı oldukça kısa sürede yapılabilen sistemi uygulamak için uzman personel gerektirmez

.

RockDrain Ürünleri

RockDrain tünel konsepti iki temel bileşenden oluşuyor; DrainNet drenaj kanalı ve Solbruk-T püskürtme betonu.


 

 

DrainNet Drenaj Kanalı

RockDrain için özel geliştirilmiştir

DrainNet kanalı yarım silindirik rombus (baklava dilimi) şeklindedir. Birbirine bağlantılı kanallar, su drenajı için sayısız alternatif kanal sistemi oluşturur. Montajı oldukça kısa sürer ve uygulaması kolaydır.

Beton yüzeyi üzerine düşeyde birbirine bağlantılı olacak şekilde monte edilir. Yatayda kanalların üst üste binmesi veya aralarında boşluklar kalması problem yaratmaz. Üzeri püskürtme beton ile kapatıldığı zaman, beton içinde drenaj amacıyla kullanılacak ince kanallar elde edilir.